Zaniżone odszkodowania z OC

Często gdy dojdzie do jakiegoś wypadku, mamy problem by uzyskać pieniądze we właściwym wymiarze. Ubezpieczyciele proponują nam sumy o wiele za niskie, ponieważ jest to w ich interesie, ale niestety nie w naszym. Czy w takim razie jest jakaś skuteczna metoda, by dochodzić swoich pieniędzy? Zaraz postanowimy to sprawdzić wspólnie.

Pierwszym wyjściem z sytuacji wydaje się być skorzystanie z pomocy niezależnego rzeczoznawcy. Niestety, taka usługa jest droga i będziemy musieli ją opłacić z własnej kieszeni. Jest to jednak niezbędne, byśmy mogli dochodzić swoich praw, jeżeli chodzi o wysokość odszkodowania. Pamiętajmy jednak, że opinię niezależnego rzeczoznawcy musi zaakceptować nasz ubezpieczyciel, co wcale nie musi być takie oczywiste. Bywa, że takie sprawy kończą się na etapie sądowym, gdy nie jest możliwe polubowne dogadanie się z towarzystwem ubezpieczeniowym sprawcy. Tutaj trzeba wiedzieć jedno: Stać na swoim i nie odpuszczać, na pewnym etapie ubezpieczyciel zdecyduje się jednak wypłacić pieniądze.

Druga opcja, jeżeli sprawa wydaje się z góry przegrana, to od razu uderzać do radcy prawnego np. tutaj https://www.strojekkancelaria.pl/odszkodowania/. Istnieją specjalne kancelarie prawne, które zajmują się sprawami zbyt niskiego odszkodowania za wypadki samochodowe. Pamiętajmy, że sprawa bardzo szybko trafi do prokuratury lub nawet od razu do sądu, musimy być więc na taką sądową batalię gotowi. Jeżeli mamy niepodważalną opinię niezależnego rzeczoznawcy, to nie musimy się jednak o nic martwić. Sąd i tak nam przyzna rację, ubezpieczycielowi nakaże wypłatę odszkodowania w pełnej wysokości, a także to on będzie musiał pokryć wszelkie koszty sądowe, procesowe, wynagrodzenia dla kancelarii odszkodowawczej i tak dalej. To powinien wiedzieć każdy kierowca.

Jak widać, nie jest wielkim problemem, by wymusić wypłatę takiego odszkodowania, jakie naprawdę się nam należy. Trzeba jednak pamiętać, że nie zawsze będzie to łatwe. Sprawy w sądach ciągną się czasami przez długie miesiące, a nawet lata, ale upór i bycie nieugiętym jest tutaj najważniejsze, by osiągnąć sukces.