Przeszczep własnego tłuszczu w walce z czasem

Gdy stojąc przed lustrem z niepokojem zauważasz obwisłą skórę twarzy, zaburzony grawitacją owal, opadające powieki i siatkę zmarszczek, to znak upływającego czasu.

Zegar biologiczny w demokratyczny, choć nie zawsze sprawiedliwy sposób zmienia nasze ciało i oblicze.

Niektórzy obserwują pierwsze zmarszczki już po trzydziestym roku życia, a inni szczęściarze cieszą się gładką skórą jeszcze po czterdziestce.

Na każdego z nas, niestety prędzej czy później przyjdzie refleksja związana z upływem czasu.

Dzisiejsze czasy bezlitośnie promujące młodość stawiają zwłaszcza przed kobietami poprzeczkę ponad możliwościami. Ale czy na pewno?

Medycyna wsparta odkryciami naukowymi oferuje osobom po czterdziestym roku życia szereg zabiegów w realny sposób przywracających młody wygląd.

Co jednak, gdy boimy się skalpela i chirurgicznych interwencji?

 

Co to jest lipofilling?

Lipo oznacza tłuszcz, a filling – napełnianie. To w największym skrócie wyjaśnienie tego nowego, medycznego pojęcia.

Jeszcze do niedawna tłuszcz miał w umysłach ludzi wydźwięk wyłącznie pejoratywny.

Każdy rodzaj tłuszczu, niezależnie czy występujący w komórkach naszych ciał czy na talerzu, był oceniamy jednoznacznie źle. Te czasy się zmieniły, a tłuszcz został publicznie i powszechnie zrehabilitowany.

Pozytywnym działaniem tłuszczu w spożywanych produktach zajmiemy się innym razem, gdyż w poniższym artykule chcemy przede wszystkim przybliżyć zbawienne działanie własnych komórek tłuszczowych na przywrócenie młodości.

 

Przeszczep tłuszczuco to jest

Kto może z niego skorzystać?

Transfer tłuszczu polega na pobraniu od pacjenta jednorazowo około 30 ml tłuszczu z obfitszych części ciała i po odpowiednim obróbkom, podaniu go w miejsca, gdzie jest potrzebny.

Pobrany tłuszcz poddaje się odwirowaniu i wzbogacaniu osoczem bogatopłytkowym, który przyspiesza proces gojenia i znacząco podnosi przeżywalność komórek. Najważniejszym w tej technice jest fakt, że materiał do wypełnienia jest w 100 procentach naturalny, bo pobrany z własnego organizmu, a co za tym idzie, nie podlega odrzutowi.

Przeszczepiony tłuszcz jest żywy, łączy się z komórkami, w niewielkim stopniu znika z czasem i w spektakularny sposób uzyskuje efekt młodej, jędrnej skóry.

 

Dodatkowym atutem jest miejscowa liposukcja, którą dostaje się poniekąd w prezencie, gdyż tłuszcz transferowany jest z okolic brzucha, bioder, dołów podkolanowych i innych, mniej lubianych przez nas miejsc. Lekarz chirurg modeluje sylwetkę i przywraca jednocześnie promienny wygląd skóry.

 

Lipofilling kierowany jest do osób, które pragną wypełnić zmarszczki i bruzdy na twarzy, wspomóc zabieg liftingu, podnieść lub powiększyć piersi w naturalny sposób, skorygować następstwa chorób, np. nowotworowych. Własnym tłuszczem można powiększyć i wymodelować pośladki, złagodzić asymetrię twarzy i ciała, spłycić niepożądane ślady po trądziku i urazach.

 

Zakres zastosowania autologicznego tłuszczu jest naprawdę szeroki, a przede wszystkim całkowicie bezpieczny i trwały. Komórki tłuszczowe pozostają w przeszczepionym miejscu do końca życia, a efekt odmłodzenia jest wyraźny jeszcze piętnaście lat po zabiegu.

 

Lipofilling – jak się go robi?

Kolejnym atutem, który może zachęcić do wykonania zabiegu lipofillingu jest całkowity brak blizn pooperacyjnych, a co za tym idzie błyskawiczny powrót do sprawności i własnego życia. Odwirowany tłuszcz podaje się pod skórę za pomocą cienkich kaniul, co pozwala na równomierne rozprowadzenie komórek. Zabieg jest krótki i bezbolesny.

 

Wprawdzie pobrania komórek tłuszczowych dokonuje się w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, to po transferze nie ma potrzeby pozostawać na noc na obserwacji. Od razu wracamy do domu i cieszymy się efektami przeszczepu. Zabieg doskonale opisuje na swojej stronie dr Grzesiak http://klinikagrzesiak.pl/

 

 

Ile kosztuje przeszczep tłuszczu?

Transfer tłuszczowy jest stosunkowo nową metodą, choć opartą na niezbędnej wiedzy i doświadczeniu. Lekarze, którzy przekonali się do tego zabiegu i nabrali w nim biegłości, nie chcą wykonywać już innych, inwazyjnych operacji lub wzbogacają je każdorazowo o przeszczep tłuszczu, gdyż rezultaty są niesamowite, a bezpieczeństwo całkowite.

 

Na rynku usług medycznych w Polsce można znaleźć coraz więcej klinik chirurgii plastycznych oferujących transfer tłuszczu. Proponujemy wybrać takiego lekarza, który specjalizuje się w danej dziedzinie i nie odbiega znacząco cenami od innych.

Przestrzegamy przed wybieraniem lekarza chirurga wyłącznie pod kątem niskiej ceny, gdyż prawdopodobnie jest to początkujący specjalista, a nam zależy na pewnej ręce i długim stażu zawodowym.

Doświadczony lekarz ma za sobą długą i kosztowną edukację, tysiące godzin spędzonych nad stołem operacyjnym i aktywnie uczestniczy w międzynarodowych sympozjach i szkoleniach, by stale poprawiać swój warsztat pracy.

Nowoczesne kliniki chirurgii plastycznej służą pomocą przy rozłożeniu kosztów zabiegów na raty, by móc bezstresowo i wygodnie cieszyć się z wymarzonego zabiegu.