Czy kostka brukowa to dobry pomysł na nawierzchnię wokół domu?

Kostka brukowa jest bardzo popularnym i często wykorzystywanym sposobem na stworzenie stylowego chodnika lub podjazdu wokół posesji oraz na niej samej. Komfortowe kładzenie, wiele modeli i dobre właściwości użytkowe to tylko niektóre z licznych zalet tego rozwiązania. W tym artykule odpowiadamy na pytanie, czy wybór kostki brukowej to dobry pomysł i gdzie możemy ją położyć. Wszystkie informacje oraz przydatne porady — poniżej.

Jakie korzyści płyną z zastosowania kostki brukowej?

Jeśli rozważamy położenie kostki brukowej przed domem lub stworzenie z niej podjazdu warto poznać jej mocne strony. Pierwszą z nich jest design. Kostka brukowa wygląda bardzo stylowo. Jasne modele stworzą niezwykłe wrażenie np. z drewnianym ogrodzeniem, a ciemniejsze wersje ułożone we wzór nadadzą charakteru całemu placowi. Dzięki brukowi możemy wykonać wiele przepięknych aranżacji, począwszy od wyszukanych — na nieco bardziej praktycznych skończywszy. Kolejnym plusem jest wytrzymałość materiału. Jest on znacznie bardziej odporny na eksploatację i uszkodzenia mechaniczne oraz warunki atmosferyczne niż np. beton. Proces układania kostki również jest bardzo przystępny i nie wymaga używania ciężkiego sprzętu.

Bardzo ważnym czynnikiem, który decyduje o wyborze danego rozwiązania — jest cena. Kostka brukowa wypada niezwykle korzystnie w tej kategorii. Duży przekrój cenowy sprawia, że możemy wybierać zarówno tanie modele, które są połączeniem niskich kosztów i jakości oraz kostkę ze średniej i wysokiej półki. Dzięki tym rozwiązaniem każdy — nawet najbardziej wymagający klient znajdzie rozwiązanie dogodne dla siebie.

Właściwości użytkowe

Argumentem, który przemawia za kostką, jest jej funkcjonalność. Po prostych i płaskich brukach chodzi się pewnie i wygodnie a chropowata struktura pozwala na bezpieczne przejście nawet w deszczu. Jest ona też łatwa w utrzymaniu, gdyż wystarczy umyć ją myjką ciśnieniową, aby odzyskała swój blask.

Gdzie i jak możemy kupić kostkę brukową ?

Dostępność materiału jest istotnym czynnikiem, który wpływa na decyzje o zakupie. Elementy, które trudno dostać wymagają długiego poszukiwania oraz w razie konieczności wymiany są trudne do zakupu. Kostka brukowa jest łatwo i ogólnodostępna. Pierwszym miejscem, gdzie ją znajdziemy — są markety budowlane. Mają one szeroki asortyment pod względem jakościowym i cenowym. Kolejnym miejscem, gdzie możemy zamówić kostkę, są sklepy internetowe. Wbrew pozorom to dobre miejsce na zakupy. Mają one taki sam lub większy wybór, a ceny potrafią być niższe nawet o kilkanaście — kilkadziesiąt procent niższe. Przed zakupem warto zapoznać się z modelami, które są aktualnie modne i popularne. Zrobić to możemy np. na stronie wiodącego producenta https://www.bruk-bet.pl/produkty/kostka-brukowa . Jeśli jakiś model przypadnie nam do gustu, możemy poprosić konkretnie o niego sprzedawcę lub zamówić taką kostkę w sklepie internetowym.