Stropy – przykład strop gęstożebrowy

Stropy wykonane w technologii gęstożebrowej są jednymi z najpopularniejszych form stropów. Zyskały one swoja popularność dzięki dobrej dostępności, korzystnemu stosunkowi jakości do ceny oraz łatwość montażu. Obecnie można kupić je w wielu firmach od tych lokalnych po krajowych potentatów. Aby zakup był jednak korzystny, warto sprawdzić oferty różnych producentów oraz kierować się kilkoma zasadami. Czy warto zatem wybrać taki rodzaj stropów? Czym kierować się podczas wyboru konkretnego modelu? Jakie korzyści niesie ze sobą strop gęstożebrowy? Odpowiedzi i przydatne wskazówki w dalszej części artykułu.

Czym jest strop gęstożebrowy

Stropy gęstożebrowe jak sama nazwa wskazuje, składa się z gęsto układanych żeber betonowych, na specjalnej konstrukcji żelbetowej. Są one układane w rzędach, a wypełnieniem szczelin są pustaki oraz beton. Takie rozwiązanie jest korzystne z kilku względów m.in. wytrzymałościowych. Stropy gęstożebrowy wykonuje się zarówno w konstrukcjach domów prywatnych, jak i budynkach użyteczności publicznej. Materiały w zależności od preferencji mogą mieć różne parametry wytrzymałościowe i użytkowe. Pod względem ogólnego podobieństwa rozwiązania wielu firm nie różnią się zasadniczo.

Dlaczego warto go używać?

Istnieje wiele korzyści, dla których warto wybierać stropy gęstożebrowe. Pierwszy z nim jest ich dostępność. Można je otrzymać bardzo łatwo oraz szybko. Znacznie zmniejsza to czas budowy oraz koszty. Kolejnym dużym ułatwieniem jest możliwość zmiany wykonawcy. Poszczególne modele od różnych firm nie różnią się znacząco swoją konstrukcją, więc możemy dowolnie operować ekipami bez konieczności przywiązywania się do konkretnego firmy. Kolejnym dużym plusem jest łatwy montaż. Nie wymaga on używania ciężkiego sprzętu, co jest bardzo komfortowe. Nie niszczymy przy tym działki budowlanej oraz oszczędzamy sporo czasu, oraz pieniędzy. Szybkość montażu to kolejny plus. Przeciągająca się budowa domu może znacznie podnieść koszty całej konstrukcji. Stropy są jednymi z newralgicznych punktów i jeśli zaoszczędzimy w tym elemencie na czasie, zyskamy również oszczędności finansowe.

Jakiego producenta wybrać?

Jedną z ważniejszych decyzji jest również wybór samego producenta. To od konkretnego materiału zależeć będzie, jak bardzo wytrzymały jest strop, z jakich materiałów jest wykonana konstrukcja oraz jaką cenę zapłacimy. Przed kupnem warto zrobić mały rekonesans. Pierwszą czynnością będzie sprawdzenie opinii w internecie o konkretnych firmach. Nie ma lepszej rekomendacji o zadowolonych klientów. Warto również poczytać branżowe pisma, które dostarcza szerokiej wiedzy na tematy sytuacji na rynku. Jedną z najlepszych firm jest http://termalica.pl/oferta/stropy Na stronie internetowej można sprawdzić ich ofertę, poczytać przydatne informacje o właściwościach materiałowych oraz technice produkcji. Jest to wiarygodna firma, ciesząca się dobrymi opiniami więc można im zaufać.