Firmy zajmujące się pożyczaniem pieniędzy, poszukują klientów na wszystkie możliwe sposoby. Oprócz różnych form reklamy, firmy pożyczkowe posiadają różnorodną gamę ofertową, aby zdobyć jak największą liczbę klientów. Część z nich w swoich ofertach proponuje pożyczki online. Na czym to polega i dla kogo są one przeznaczone?
Pożyczki online to sposób na uzyskanie pieniędzy bez wychodzenia z domu. Podstawą, do skorzystania z takiej formy uzyskania pożyczki to pełnoletność i posiadanie aktualnego dowodu osobistego. Lecz co jeszcze będzie potrzebne do wypełnienia formalności? Aby można było skorzystać z tego rodzaju rozwiązania potrzebne są:
- konto – to na nie po pozytywnej decyzji wpłyną pieniądze;
- internet – wszystkie formalności są załatwiane poprzez panele online;
- kamerka bądź skan dowodu osobistego – w zależności od wymagania firmy może być potrzebne okazanie dowodu osobistego za pomocą kamery internetowej, aby konsultant mógł sprawdzić dane z dowodu, jednak są firmy, którym wystarcza przesłanie skanu tego dokumentu.
Z pożyczek online najczęściej korzystają osoby, którym w bardzo krótkim czasie potrzebne są pieniądze. Całe formalności zajmują dosłownie 10 minut, a pieniądze wpływają w bardzo szybkim czasie, ponieważ w około 15 – 20 minut po otrzymaniu pozytywnej decyzji, na podane konto bankowe. Na pozytywną decyzję wpływa historia BIK czy KRD. Jednak są również firmy, które nie sprawdzają w wymienionych rejestrach naszej historii kredytowej. Na decyzję o przyznaniu pożyczki ma również znaczenie jaki rodzaj dochodu posiadamy.
Firmy pożyczkowe jak np. https://proficredit.pl/pozyczki-online/ prześcigają się w formach promocji, reklamy i zachęcających bonusach, ponieważ pożyczki online cieszą się bardzo dużą popularnością, a co za tym idzie wiele z nich oferuje tego typu pożyczki. nic w tym dziwnego. Taka forma zawierania umów jest coraz częściej wybierana przez osoby potrzebujące zastrzyku finansowego. To wszystko dzięki szybkiemu załatwieniu sprawy, oraz uniknięcia wizyty przedstawiciela finansowego w miejscu zamieszkania.